Tedavi Planlaması

Uyguladığınız restoratif tedavilerden istediğiniz sonucu alabilmek için, hastanıza ait dental morfolojiye, işleve, hijyen ve estetik özelliklerine dayanan tedavi planlama yöntemleri geliştirmeniz son derece önemlidir. DENTSPLY Implants, optimal bir implant tedavisini planlamak için gerekli bilgileri edinmenizi sağlayan araçlar sunmaktadır:
Şeffaf Radyografik İmplant Kılavuzları

Bu şeffaf kılavuzlar implant resimlerini radyografilerin üzerine getirmenizi, böylelikle implant yerleşimi planlamasını daha kolay yapabilmenizi sağlar. Kılavuzlar implantlara özel olarak hazırlanmıştır radyografilerin büyütme oranlarına karşılık gelecek şekilde farklı büyütme oranlarına sahiptirler.

Facilitate™ - Kılavuzlu Cerrahi

Bilgisayar kılavuzlu implant tedavisi planlama yazılımı, doğru bir implant planlaması ve yerleşimi yapmanıza yardımcı olur

Cerrahi prosedür

OsseoSpeed™ TX implantları hem bir, hem de iki aşamalı cerrahi prosedürler için geliştirilmiş ve ayrıntılı bir şekilde belgelendirilmiştir. ASTRA TECH Implant System™'daki tüm implantlar indekslemeye uygun şekilde tasarlanmıştır. ASTRA TECH Implant System™'ın Conical Seal Design™ tasarımı, implant-abutment bağlantısının güçlü ve stabil olmasını sağlar.
OsseoSpeed TX™ prosedürü

Operasyon öncesi planlama ve cerrahi protokol seçiminden bağımsız olarak, dental implant tedavileri, implant bölgesinin hazırlanması ve implantın yerleştirilmesi işlemlerini içerir. Aşağıda, 4,5 ve 4,0 S OsseoSpeed™ TX implantlarının yerleştirilmesinde kullanılan standart delme protokolüne göre implant bölgesini hazırlama işleminin bir özeti gösterilmektedir. Tüm delme işlemleri 1500 rpm'lik (dev/dak.) bir hızda ve yoğun irrigasyon kullanılarak gerçekleştirilmelidir.

OsseoSpeed TX™ Profile prosedürü

OsseoSpeed ™ TX implantları için gerekli olan cerrahi prosedürlerin yanı sıra, OsseoSpeed ™ TX Profile implantları, implant bölgesinin hazırlanması, osteotominin ölçümü ve implant yerleşimi için de özel protokoller gerektirir.

Aşağıda, OsseoSpeed™ TX Profile implantı 5,0'ın yerleştirilmesinde kullanılan standart delme protokolüne göre implant bölgesini hazırlama işleminin bir özeti gösterilmektedir.

Siman destekli

Siman destekli restorasyon

Siman destekli restorasyonlar için klinik empresyon prosedürü önceden hazırlanmış bileşenler kullanılarak implant seviyesinde gerçekleştirilmiştir, özet aşağıda sunulmaktadır.

İmplant seviyesi empresyonu — renk kodlu bileşenler

Sarı, akua ve leylak. İmplant için doğru pick-up'ları, transferleri, kılavuz pinleri ve replikaları seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Renk kodlama sisteminde, her bileşen seçilen implant bağlantısıyla aynı renkle işaretlenmiştir.

Vida Destekli

Vida destekli restorasyon

Vida destekli restorasyonlar için klinik empresyon prosedürü önceden hazırlanmış bileşenler kullanılarak abutment seviyesinde gerçekleştirilmiştir, özet aşağıda sunulmaktadır.

Bağlantı destekli restorasyon

Prosedür; hasta başında veya laboratuvarda, yeni bir diş üstü protezi oluşturulması veya mevcut bir protezin bir diş üstü proteze dönüştürülmesi alternatiflerini içerir.