ANKYLOS ®

Cerrahi Protetik Ürün Kataloğu
Conical Seal Design™ – güçlü ve stabil uyum
Doku koruyucu anlayış. Uzun vadeli etkileyici sonuç

Basitçe anlatmak gerekirse, ASTRA TECH Implant System™ estetik bir görünümün implant sistemi tasarımına entegre olmasını sağlar. Doğal iyileşme sürecine müdahale etmek yerine, doğayla birlikte çalışarak iyileşme sürecine destek oluyoruz. Bu sayede siz ve hastalarınız ASTRA TECH Implant System'a yalnızca bugün için değil, aynı zamanda yarın için ve gelecekte de güvenebilirsiniz.

Bir implant sisteminin başarısı, tek bir özelliğe göre belirlenemez. Doğada da olduğu gibi, birbirine bağlı birçok özelliğin birlikte çalışması gereklidir.

Yeni bakış açısı. Ön görülebilir doku stabilitesi.

Siz ve hastalarınız için stabil, öngörülebilir sonuçlar? ANKYLOS ikna edicidir: Eşsiz konik yapılı TissueCare bağlantısı implant ve üst yapı arasındaki geçişi merkeze yerleştirmektedir ve böylece periimplanter dokuyu mekanik ve mikrobiyal zararlardan uzak tutmaktadır. İmplant omzunda yapıyı çevreleyen yumuşak doku için ek alan sağlanmıştır. Subkrestal bir yerleştirme ve mikro-yapılandırılmış implant omzu ile bağlantıda abutment üstünde bulunan yumuşak dokunun ek olarak desteklenmesi için kemik hücrelerinin abutment'a kadar birikimi sağlanmıştır. Bunlar kırmızı-beyaz estetiğin sürekliliğini sağlamak için en iyi şartlardır.

Basitleştirilmiş cerrahi. Protetik seçim özgürlüğü.

En yüksek işlevsellik ve estetik açıdan mükemmek sonuçlar için basit kullanım? ANKYLOS bunun için gerekli tüm şartları sağlamaktadır. Yeni ANKYLOS C/X taşıma sistemi subkrestal olarak implantların implant omzu üzerinde görerek açık şekilde konumlandırılmasına olanak sağlamaktadır. İlerleyici yiv tasarımı implantın kolayca ve doku koruyucu şekilde vidalanmasına izin verir. Şekil ve kuvvet açısından etkileyici TissueCare bağlantısı cerrahi ve protetikten tümüyle bağımsız iş görmeye olanak sağlar. Tüm protetik parçalar için sadece tek bir çap ölçüsü her implant ve her üst yapı için serbestçe kombine edilebilir*. Şimdi artık indeksleme seçeneği de vardır. Uzun vadede parlak sonuç ve kısa süreli depolama yoluyla yüksek verimlilik

25 yıldır sizinle bağlantıdayız

Bu yıl ANKYLOS®, 25 yıllık implant başarısını kutlamaktadır ve TissueCare bağlantısı ile o zamandan beri uzun vadeli estetik için kullanımdadır. ANKYLOS, 25 yıldır sizlerle, sadık kullanıcılarımızla bağlantıdadır-yani „connected with you“...
ANKYLOS, baştan beri diğerlerinden farklı oldu: İç konus bağlantısı, sisteme bağlı Platform-Switching, ilerleyici yiv tasarımı-1987'de küçük bir devrim. Başlangıçta ANKYLOS 'ekzotik' olarak gülümsetti. Daha sonra sansasyonel başarı oranlarına özenildi ve günümüzde ise her implant sisteminde biraz ANKYLOS'tan parçalar bulmak mümkündür. ANKYLOS'un başarısının sırrı nedir? 25 yıldır sizlerin uygulamalarla ilgili geri dönüşleriniz ANKYLOS'un gelişimini sağlamıştır. ANKYLOS'un neden 25 yıldır değerli olduğu ve günümüzde her zamankinden daha modern olduğunu diğer sayfalarda bulabilirsiniz:

FRIADENT ® plus
Gelecek kuşağın implant yüzey

DENTSPLY Implants için bilgi için araştırma yapmak gelişme yoluyla mükemmele ulaşma yolunda önemli bir olmuştur. Biyoloji ve teknik arasında köprü kurmak gelecekteki yeni gelişmelerin yolunu hazırlamaktadır. Geleceğin ürün tasarımı doğanın biyolojik mikro-sistemlerinin ve başarı anlayışının analiz edilmesiyle belirlenmektedir.

Azami biyo-uyumluluk

Doğanın başarı anlayışı çoklu işlevselliği ile etkileyicidir. Örneğin bir sineğin kanadının işlevi makro ve mikro-tasarımın mükemmel birlikteliğine ve özel bir ıslanabilirliğe bağlıdır.
Aynı şekilde implantlarda da bu birlikte etkime belirleyici bir rol oynar. FRIADENT® plus yüzeyinin ıslanabilirlik özelliği kemik iyileşmesinin başlangıç fazı için biçilmiş kaftandır. Çünkü yüzeyin mikro-yapısı üzerindeki primer hücre tutunması aktive edilmektedir.

Güçlendirilmiş hücre tutunması

Biyolojik dünyada stabil bir tutuculuk için pek çok çözüm yolu el altında hazır bulunmaktadır. Örneğin bu şekilde devedikeni bitkisinin olgun meyveleri bir kanca ile hayvanların, insanların üstüne tutunur ve bu yolla bitkinin yayılmasını ve çoğalmasını garantiler.

Devedikeni bitkisinden farklı olarak hücreler bağımsız olarak yabancı yapılar üzerine tutunabilmektedir. Buna uygun şekillendirilmiş bir yüzey morfolojisi ile bir implant yüzeyine hücre tutunması daha etkili şekilde desteklenir. FRIADENT plus yüzeyinin mikro-pürüzlülüğü kemik oluşturan hücrelerin gereksinimlerine göre optimal olarak ayarlanmıştır.

İyileştirilmiş kemik kalitesi

Biyolojik konstruksiyonlar azami bağımsız stabiliteleri ile öne çıkar ve aynı zamanda hafif olmaları ve işlevsellikleri ile kendini benimsetir. Örneğin Nautilus deniz canlısı kabuğunun stabil hafif yapılanması ile çok dein yerlerde yüzebilmektedir. Aynı zamanda organzima çok büyük su basıncından korunmaktadır.

İmplantlarda optimal osseointegrasyonun şartı erken, stabil implant-kemik bağlantısı ve yeni oluşan kemiğin yüklere göre yapılanmasıdır. Sadece bu şekilde çiğneme kuvvetleri yumuşatılır ve hasarsız bir iyileşme sağlanabilir. FRIADENT plus yüzeyi üstündeki mevcut kemiğin osteogenezin erken evresindeki yüksek yapılanma kalitesi uygun endikasyonda implantın erken işlevsel yüklenmeyi destekler.